Navigator
Lista absolvenților

 

 

 

SECȚIA ROMÂNĂ 
 
INSTITUTUL DE TEATRU "SZENTGYÖRGYI ISTVÁN" - Cluj-Napoca
Promoţia 1952 
Actorie:
Marina Başta, Pavel Câşu, Maria Ciochinã, Vasile Fanea, Maria Halmoş, Veronica Iraşog, Dumitru Petrescu, Stefan Tivodaru, Adrian Tucaliuc, Gheorghe Urlicã

 

 

 

Promoţia 1953
1. Actorie:
Lucreţia Andronescu, Mircea Başta, Nicolae Budescu, Andrei Bursaci, Teodor Buzea, Oltica Cârlan, Ioan Costea, Constantin Coşa, Mircea Cruceanu, Emilia Dima, Gheorghe Enache, Stefan Georgescu, Iuliu Giurgiu, Georgeta Grapã, Ecaterina Herberescu, Teodora Indrieş, Gheorghe Iurca, Gheorghe Lazarovici, Constantin Eufrosin Mihãilã, Gheorghe Moldovan, Cristea Pârvulescu, Aurelia Râmniceanu, Ioan Siminie, Mircea Suciu, Cecilia Sindelaru, Coloman Totu, Octavian Uleu
2. Regie:
Klara Bocsánczi, Vasile Pop

 

 

 

Promoţia 1954
Actorie:
Emil Bârlãdeanu, Ioan Borst, Valentina Bucur, Victor Bucurescu, Sofronie Cãdaru, Nicolae Fãlcuşan, Iulia Gheorghe, Aurel Giurumia, Zighi Goldenberg, D. Aurelian Marin, Gheorghe Miclea, Gheorghe Nuţescu, Claudia Popescu, Nicolae Radu, Elena Suliman, Gheorghe Sofei, Nicolae Spudercã, Constantin Stãnescu, Gh. Ioan Tudoricã, Teofil Vâlcu

 

 

 

INSTITUTUL DE TEATRU "SZENTGYÖRGYI ISTVAN" - Târgu-Mureş
Promoţia 1980

Actorie:
Marcela Andrei - actor, Teatrul "Ion Creangã" din Bucureşti
Gabriela Cuc
Miriam Cuibus - actor, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca
George Custurã - actor, Teatrul "Sicã Alexandrescu" din Braşov
Dan Glasu - actor, regizor, Teatrul "Radu Stanca" din Sibiu
Ioan Ruscuţ - actor, Teatrul de Stat din Oradea
Maria Teslariu - actor, Teatrul Naţional "I.L.Caragiale" din Bucureşti
 
Promoţia 1981
Actorie:
Mirela Busuioc - actor, Teatrul "Ion Creangã" din Bucureşti
Cristina Pardanschi - actor, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca
Tiberiu Kovacs
Gheorghe Marin 
Emil Sauciuc - actor, regizor, Teatrul de Stat din Oradea
Cornel Rãileanu - actor, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca
Elena Taloş -  actor, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi
Gelu Liviu Timuş - actor, director al Teatrului Tineretului din Piatra-Neamţ
 
Promoţia 1982

Actorie:
Marius Bodochi - actor, Teatrul Naţional "I.L.Caragiale" din Bucureşti
Florica Dinicu - actor, Teatrul "Toma Caragiu" din Ploieşti
Gheorghe Gulie
Tatiana Ionesi - actor, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi
Eugen Dorel Iosif
Nina Udrescu - actor, Teatrul Naţional din Constanţa
 
Promoţia 1983
Actorie:
Sorin Dinculescu - actor, Teatrul "Masca" din Bucureşti
Viorica Geantã -  actor, Teatrul "Sicã Alexandrescu" din Braşov
Tudorel Petrescu - actor, Teatrul "Marin Sorescu" din Craiova
Petrişor Stan - actor, Teatrul "Alexandru Davila" din Piteşti
Oana Sipoş
Monica Ristea - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Daniel Vulcu -  actor, regizor, Teatrul de Stat din Oradea
 

 

Promoţia 1984
Actorie:
Carmen Enea - actor, Teatrul "Bacovia" din Bacãu
Adriana Gârţoman - decedat Tn 2005 (fost actor al Teatrului Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi)
Constantin Florea - actor, Teatrul Clasic "Ioan Slavici" din Arad
Eduard Marinescu - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Corneliu Marius Oltean - actor, regizor, conferenţiar universitar dr. - Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş
Ana Maria PTslaru - actor, Teatrul "Masca" din Bucureşti
Ion Zamfirescu 
 
Promoţia 1985

Actorie:
Gabriela Belu - actor, Teatrul Dramatic din Constanţa
Luminiţa Bortã
Gavril Pinte - actor, regizor, lector universitar dr. - Universitatea Naţionalã de Artã Teatralã "I.L.Caragiale" din Bucureşti
Cãlin Stanciu - actor, Teatrul Clasic "Ioan Slavici" din Arad
Nicolae Virtan
 
Promoţia 1986

Actorie:
Iosif Cojic - actor, Târgu-Mureş
Mariana Mihu 
Dorin Presecan - actor, Teatrul de Stat din Oradea
 
Promoţia 1987
Actorie:
Bogdan Caragea - actor, Teatrul de Operetã din Bucureşti
Dorin Andone - actor, Teatrul Naţional din Bucureşti
Mihaela Murgu - actor, Teatrul "Luni" din Bucureşti
 
Promoţia 1988

Actorie:
Rodica Baghiu - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Niculae Cristache - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş, cadru didactic asociat al Universitãţii de Artã Teatralã din Târgu-Mureş
Vasilica Stamatin - actor, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca
Cristin Tomi - actor, Teatrul Naţional "I.L.Caragiale" din Bucureşti, prezentator, Postul de televiziune Antena 1 Bucureşti
 
Promoţia 1989
Actorie:
Anda Chirpelean -  Canada
Ion Goranda - actor, Teatrul "Bacovia" din Bacãu
Suzana Macovei - actor, Teatrul de Stat din Oradea
Nicolae Mihoc - actor, Teatrul 74 din Târgu-Mureş
 
Promoţia 1990
Actorie:
Armand Calotã - actor, Teatrul Naţional "I.L.Caragiale" din Bucureşti
Constantin Cicort - conferențiar universitar dr. Universitatea din Craiova; actor, Teatrul Naţional "Marin Sorescu" din Craiova
Florentina Mocanu - cadru didactic, Universitatea din Los Angeles, S.U.A.
Iuliana Moise - actor, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti 
 

 

Promoţia 1991
Actorie:
Alexandru Bogdan Costea - actor, Teatrul Clasic "Ioan Slavici" din Arad, redactor, Postul de televiziune Antena 1 Arad
Silviu Radu Olãreanu - actor, regizor, lector universitar dr., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş
Cristinela Pãdure -  actor, lector universitar dr., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş
Diana Vãcaru - actor, Teatrul de Stat "Radu Stanca" din Sibiu
 
ACADEMIA DE ARTA TEATRALA - Târgu-Mureş
Promoţia 1992

Actorie:
Adrian Andone - actor, Teatrul Naţional "Marin Sorescu" din Craiova
Nicoleta Iuliana Gavril - actor, Teatrul Evreiesc din Bucureşti
Tudor Cãtãlin Manea - actor, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi
 
Promoţia 1993
Actorie:
Florin Mircea -  actor, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi
Florica Daniela Trifan - actor, Teatrul Dramatic "Sicã Alexandrescu" din Braşov
Catinca Tudose - actor, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi
 
Promoţia 1994

Actorie:
Radu Bânzaru - realizator programe, Studioul Prima TV din Bucureşti
Diana Boboc - actor, regizor, Teatrul pentru copii şi tineret din Timişoara
Constantin Dan Chiorean - actor, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca
Ileana Dorina Darie - actor, Teatrul Clasic "Ioan Slavici" din Arad
Daniela Diaconescu - cadru didactic, Universitatea din Constanţa
Mihai Giuriţan - director, Casa de Culturã din Fãgãraş, judeţul Braşov
Geni Maxim - actor, Teatrul Naţional "Marin Sorescu" din Craiova
Ioan Peter - actor, Teatrul Clasic "Ioan Slavici" din Arad
Luminiţa Praja
Claudiu Adrian Aurel Trif - PR, Primãria Târgu-Mureş
Ilie Turcu - actor, Teatrul "Colibri" din Craiova
 
Promoţia 1995
1. Actorie:
Gabriela Bacali - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Adriana Bãilescu -  actor, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca
Liliana Hãrşan - Teatrul Municipal din Baia Mare
Adrian Lãpãdat
Georgia Alexandra Lungu -  actor, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca
Marian Miron
Leontina Moga - Târgu-Mureş
Cãtãlin Emil Neghinã -  actor, Teatrul de Stat "Radu Stanca" din Sibiu
Teodora Adina Sas - S.U.A.
Cristina Toma - actor, Companie privatã CANADA
2. Regie de teatru:
Rodica Bãiţan - regizor, secretar literar, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Gavril Cadariu - regizor, director al Teatrului pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş
Ion Radu Basarab Dobre - actor, regizor, cadru didactic asociat al Universitãţii de Artã Teatralã din Târgu-Mureş
Oana Veronica Leahu - regizor, lector universitar drd., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş
 
Promoţia 1996
1. Actorie:
Lucreţia Nicoleta Bolcã - actor, director al Teatrului Municipal din Reşita
Adriana Carmen Butariu - actor, Teatrul Clasic "Ioan Slavici" din Arad
Mihai Comãnici - S.U.A.
Adriana Covacs - actor, Teatrul Municipal din Baia Mare
Liliana Dârlea - actor, Teatrul "Bacovia" din Bacãu
Claudia Corina Dobrin - actor, Teatrul Naţional din Timişoara
Erika Domokos - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Petru Ghimbãşan - actor, Teatrul de Stat din Oradea
Claudiu Pintican - actor, Teatrul Municipal din Baia Mare
Viorel Raţã - actor, Teatrul de Stat "Radu Stanca" din Sibiu
Monica Rusei
Mariana Tofan - actor, Teatrul Clasic "Ioan Slavici" din Arad
Liviu Topuzu - actor, asistent universitar drd., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş
Ivan Vântu - actor, regizor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
2. Regie de teatru:
Traian Penciuc - regizor, colaborator al Universitãţii de Artã Teatralã din Târgu.-Mureş
Doina Popa - regizor,
Marcel Tintar - regizor, Asociaţia Culturalã Playground
 
Promoţia 1997
Actorie:
Andrea Brãndaş - Constanţa
Cristina Ioana Gajdo - actor, Teatrul de Stat din Sfântu-Gheorghe
Coca Geanina Grigoraş - actor, regizor, Teatrul Naţional "I.L.Caragiale" din Bucureşti
Daniela Lemnaru - actor, lector universitar dr., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş
Marian Mircea Moldovan - Târgu-Mureş
Silviu Zaharia Oltean - actor, Compania "Passe Partout" (Dan Puric) din Bucureşti
Camelia Paraschiv - actor, Teatrul "Andrei Mureşanu" din Sfântu-Gheorghe
Ovidiu Ionel Roman - actor, Teatrul Naţional din Timişoara
Mirel Ovidiu Rusu - redactor, Postul de televiziune TVR1 Cluj-Napoca
Neculai Siriţeanu - actor, Teatrul Municipal din Reşita
Ionel Paul Sprâncenatu
Lavinia Sandru -  Bucureşti
Angela Tanko - actor, Teatrul de Stat din Sfântu-Gheorghe
 
UNIVERSITATEA DE ARTA TEATRALA - Târgu-Mureş
Promoţia 1998

Actorie:
Diana Demeter -  Spania
Gabriel Sorin Dumitraş - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Sorin Robert Leoveanu - actor, Teatrul Naţional din Craiova
Anca-Delia Martin - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Ada Milea -  actor, Teatrul "Odeon" din Bucureşti
Florica-Daniela Moisuc - actor, Teatrul de Nord din Satu Mare
Mirela-Gabriela Pãtrãuceanu 
Daniel Corneliu Rãdulescu - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Romeo Sorin Romitan
 
Promoţia 1999

1. Actorie:
Serban Vasile Borda - actor, Teatrul de Stat din Oradea
Rareş Budileanu -  actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Valentin Optimiu Chirteş - Târgu-Mureş
Georgeta Ciocârlan - actor, Teatrul Naţional "I.L.Caragiale" din Bucureşti
Serenela Mureşan - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Constantin Alexandru Pavel - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Elena Purea - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Oana Elisabeta Stancu - actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Colibri"din Craiova
Mirela Adriana Tiniş
Carmen Vlaga - actor, Teatrul Clasic "Ioan Slavici" din Arad
Snejana Cebotari
Alexei Huţan
Adriana Ignãtescu
Andrian Locovei - actor, Teatrul de Stat din Oradea
2. Regie de teatru:
Ion Dore - regizor, Teatrul "Maria Filotti" din Brãila
Viorel Meraru - regizor, actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş, cadru didactic asociat al Universitãţii de Artã Teatralã din Târgu-Mureş
Virgil Mureşan - regizor, redactor al Postului de televiziune TVR1 din Cluj-Napoca
Radu Silviu Olãreanu - actor, regizor, lector universitar dr., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş
Marius Corneliu Oltean - actor, regizor, conferenţiar universitar dr., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş
3. Teatrologie:
Beata Corina Bârsan - Franţa
Dorina Daniela Damşa - S.U.A.
Marcela Dan - bibliotecar, Universitatea "Petru Maior" din Târgu-Mureş
Mihaela Neguţ - Târgu-Mureş
Daciana Antoaneta Novac - Bucureşti
 
Promoţia 2000
1. Actorie:
Doru Mircea Cãtãnescu - actor, Teatrul Act din Bucureşti
Bianca Valeria Fãrcaş -  actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Daniel Adrian Fãt - actor, Teatrul "Masca" din Bucureşti
Ileana Claudia Forţan - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Viorel Maior
Ovidiu Gheorghe Popa - actor, Teatrul Naţional "I.L.Caragiale" din Bucureşti
Dorina Florentina Roman - Bucureşti
Alexandru Sorin Rusu - actor, Teatrul de Stat din Oradea
Camelia Filofteia Varga - actor, Teatrul Naţional din Timişoara
Irina Bicer - actor, Teatrul "George Augustin Petculescu"din Reşiţa
Tatiana Gavriliuc
Sergiu Focşa
 
2. Regie de teatru:
Mihai Ardelean - regizor, colaborator al Teatrului pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş
Diana Boboc - actor, regizor, Teatrul pentru copii şi tineret din Timişoara
Stefan Szabo - regizor, Teatrul Naţional din Timişoara, director al Teatrului din Odorheiu-Secuiesc
Ivan VTntu - actor, regizor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
3. Teatrologie:
Bianca Beatrice Cernãtescu - Târgu-Mureş
Florentina Cheţe -  Târgu-Mureş
Anda Cristina Furnea - Târgu-Mureş
 
Promoţia 2001

1. Actorie:
Veturia Câmpean - consilier artistic, Casa de Culturã din Reghin, judeţul Mureş
Sanda Mirela Danci - Baia Mare
Silvian Gigi Duicã - producãtor de film, Italia
Felicia Rodica Gozman Pop - actor, Teatrul din Baia Mare
Iosif Theodor Marton - actor, Teatru 74 din Târgu-Mureş
Elena Moaleş - actor, asistent universitar drd., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş
Stefan Roman - actor, asistent universitar drd., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş
Nadia Olimpia Sãmãrghiţan - actor, Teatrul "Andrei Mureşanu" din Sfântu-Gheorghe
Emilia Claudia Zãtreanu - redactor, Postul de televiziune TGM din Târgu-Mureş
2. Regie de teatru:
Gavril Borodan - regizor, Bucureşti
Daniela Valentina Farcaş - regizor, colaborator al Teatrului "Bacovia" din Bacãu
 

 

Promoţia 2002
1. Actorie:
Stefan Adorean Abrudan - actor, Teatrul "George Augustin Petculescu"din Reşiţa
Mihãiţã Marius Crãciun - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Anca Maria Florea - actor, ___ Bucureşti
Ioana Anca Gliguţa - S.U.A.
Gianina Iconaru - actor, Teatrul "George Augustin Petculescu"din Reşiţa
Delia Lazãr -  Teatrul "George Augustin Petculescu"din Reşiţa
Marius Victor Liţoiu - manager, companie de impresariat artistic
Carmelia Luchian - Italia
Anamaria Roberta Popa
Anca Mihaela Redeş - Târgu-Mureş
Anca Mãriuca Sigmirean - actor, Teatrul de Stat din Oradea
Adina Suciu - actor, Teatrul Tineretului din Piatra-Neamţ
Marian Nicolae Tret - Teatrul "George Augustin Petculescu"din Reşiţa
Marius Dorin Turdeanu - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Paraschiva Codruţa Ureche - actor, Teatrul de Stat din Oradea
2. Teatrologie:
Ioana Flavia Florea - redactor, cotidianul "Cuvântul liber" din Târgu-Mureş
Maria-Magdalena Kelemen - asistent universitar drd., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş
Coralia Ioana Matea - redactor, Studioul Teritorial de Radio Târgu-Mureş
Crina Ioana Pop - S.U.A.
Doina Popa - regizor, Casa de Culturã din municipiul Reghin, judeţul Mureş
Anca Mihaela Redeş - Târgu-Mureş
 
Promoţia 2003
1. Actorie:
Sorin Calotã - actor, Teatrul Clasic "Ioan Slavici" din Arad
Raluca Elena Ciolac - S.U.A.
Olga Lavinia Constantinescu - actor, colaborator al Teatrului 74 din Târgu-Mureş
Cristian Crãciun -  redactor, Studioul Teritorial de Radio Târgu-Mureş
Marius Damian - actor, Teatrul de Stat din Oradea
Sorin Marian Fruntelatã - Teatrul "George Augustin Petculescu"din Reşiţa
Anca Loghin - actor, Teatrul "Andrei Mureşanu" din Sfântu-Gheorghe
Mihaela Florina Mihai - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Oana Rusu -  actor, Teatrul de Stat din Oradea
Cristina Ungureanu - actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş
2. Regie de teatru:
Dan Glasu - actor, regizor, Teatrul de Stat "Radu Stanca" din Sibiu, cadru didactic asociat al Universitãţii de Artã Teatralã din Târgu-Mureş
3. Teatrologie:
Alina Lelia Bârsan - redactor, Studioul de Radio MIX-fm Bucureşti
Adriana Boantã - preparator, Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş
Alina Dorina Mãrcuş - Târgu-Mureş
Adriana Mesaroş - Târgu-Mureş
Otilia Raluca Sita - Târgu-Mureş
Ciprian Laurenţiu Vultur - director administrativ, Teatrul de Stat din Sfântu-Gheorghe
 
Promoţia 2004

1. Actorie:
Sergiu Aurel Ciobotariu
Cristiana Alexandra Didilescu - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Ovidiu Lucian Mateşan - Londra
Roxana Isabela Mitan - Constanţa
Mirela Cristina Pom -  Anglia
Iuliu Praja - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Elena Cezarina Sava  -  actor, Teatrul Tineretului din Piatra Neamţ
Monica Nicoleta Vlãdoi - bibliotecar, Universitatea "Petru Maior" din Târgu-Mureş
Liliana Bodnariuc
Ruslan Carci
Liliana Ceagoreanu
Victor Cogan
Adrian Guz
Mihaela Paulencu
Marina Timcu - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Diana Zaharciuc
2. Regie de teatru:
Ella Laura Cristina Bilciu - regizor teatru, student al Universitãţii Naţionale "I.L.Caragiale" din Bucureşti, specializarea regie de film
Cãtãlin Lucian Chirilã - sonorizator, Teatrul pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş
Horaţiu Mihail Sermãşan - Târgu-Mureş
Lavinia Elena Steer - actor, regizor, lector universitar drd, Universitatea din Oradea, Facultatea de teatru
3. Teatrologie:
Mihaela Geanina Anton 
Maria Butilã - redactor, Studioul Teritorial de Radio Târgu-Mureş
Magdolna Csáthi - profesor de pian, Liceul de Artã din Târgu-Mureş
Camelia Mihaela Dascãlu -  Franţa
Silviu Ovidiu Milãşan - Târgu-Mureş
Melinda Pop - Târgu-Mureş
Aliona Stepanova 
 
Promoţia 2005
1. Actorie:
Mihai Amarie 
Ioana Costea - actor, Teatrul "Andrei Mureşanu" din Sfântu Gheorghe
Adela Lazãr - actor, Teatrul de Stat din Oradea
Lucia Rogoz  - actor, Teatrul de Stat din Oradea
Mircea Silaghi - actor, Teatrul de Stat din Sfântu-Gheorghe
Mihai Sima - actor, Teatrul Naţional "Marin Sorescu" din Craiova
Alina Taloş - actor, Bucureşti
Rãzvan Vicoveanu -  actor, regizor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Cristina Voicu - actor, Teatrul de Stat din Oradea
2. Regie de teatru:
Liviu Pancu - actor, regizor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Dan Topa - regizor, director, Teatrul pentru copii şi tineret din Târgovişte
 
Promoţia 2006
1. Actorie:
Nicolae Ciprian Almãşan 
Irina Bodea-Radu - actor, Teatrul Tineretului din Piatra-Neamţ
George Adrian Constantinescu - actor, Teatrul Dramatic "Sicã Alexandrescu" din Braşov
Gianina-Cãtãlina Eşanu -  actor, Teatrul Tineretului din Piatra-Neamţ
Vasilica-Alina Leonte - actor, Teatrul Tineretului din Piatra-Neamţ
Ionela-Lucreţia Nedelea - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş

 

Alina Perțea - actor, Teatrul Gong din Sibiu

 


2. Actorie-mânuitor de pãpuşi şi marionete:
Adrian Valentin Brânduş - actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş
Cornel-Stefan Iordache -  actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş
Alexandrina Moldovan -  actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş
Elena Teodora Muntean -  actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Prichindel" din Alba Iulia
Iuliu Pop -  actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş
Mioara Topor - actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş
3. Teatrologie:
Raluca Bãlan - secretar literar Universitatea de Artă Teatrală din Târgu-Mureş
Ana-Maria Crişan - Târgu-Mureş
Alina Beatrice Hetruc -  Botoşani
Victoria-Mariana Rusu - actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş
Claudia Sas - Târgu-Mureş
Radu-Aurel Sas - actor, Teatrul de Nord Satu-Mare
4. Vorbire şi limbaj în artele spectacolului -  masterat:
Veturia Câmpean - consilier artistic, Casa de culturã din municipiul Reghin, judeţul Mureş
Magdolna Csáthi - profesor de pian, Liceul de Artã din Târgu-Mureş
Marcela Livia Dan - bibliotecar, Universitatea "Petru Maior" din Târgu-Mureş
Iuliu Praja - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş
Monica-Nicoleta Vlãdoi - bibliotecar, Universitatea "Petru Maior" din Târgu-Mureş
 

 

Promoţia 2007
1. Actorie:
Andreea-Loredana Amihăesei

 

Cristian Bojan

 

Maria-Elena Dămian

 

Ioana Grigoriu

 

Cosmina-Codruța Lirca

 

Ioana Perescu

 

Daniela-Viorica Ruța

 

Ivona-Giorgiana Szabo

 

Oana Vasilescu

 

2. Actorie-mânuitor de pãpuşi şi marionete:
Monica Marcela Baldea (Iancu)

 

Adrian Prohasca

 

Angela Toth (Paskuy)

 

3. Regie:

 

Romeo Bărbosu

 

Inocențiu-Rândunel Dușa

 

Costin Gavază

 

Doina Hajdu

 

Bogdan Hușanu

 

Georgeta Lozincă

 

Emil Velicu

 

 

 

Promoţia 2008 

 


1. Actorie:
Alexandra Paraschiva Borona

 

Olga Efremov

 

Claudiu-Alexandru Frânceanu

 

Stanca Jabenițan

 

Ciprian Mistreanu

 

Cătălin Ștefan Mândru

 

Oana Porav-Hodade

 

Mihai Pintilei

 

Diana Șuteu

 

2. Actorie-Bologna:

 

Neculai Anechitei

 

Sidonia-Ximena Dandoș

 

Maria-Claudia Florea

 

Ondina-Elisabeta Frate

 

Ana-Maria Cristina Gâlea

 

Mihai Andrei Moș

 

Elena-Iuliana Pocriș

 

Cristina-Ionela Juks

 

Paul Socol

 

Florin-Tiberius Vasiniuc

 

3. Actorie-mânuitor de pãpuşi şi marionete:

 

Izabela-Claudia Cotescu

 

Matei-Horațiu Dancu

 

Sidonia-Ximena Dandoș

 

Daniela-Alexandra Gafton

 

Mircea-Marcel Moș

 

Elena-Iuliana Pocriș

 

4. Regie:

 

Dorin-Nicolae Boca

 

Fana-Maria Cioban

 

Adrian-Marius Iclenzan

 

Olivér László

 

Mihai Panaitescu

 

Ana-Maria Stoica

 

Mihai-Marcel Șoneriu

 

Mihaela Sermășan

 

5. Teatrologie

 

Cristina Iușan

 

Ioana Claudia Maior

 

Raluca Roxana Pop

 

Georgiana Ligia Tomoroga

 

6. Masterat - Vorbire și limbaj în artele spectacolului:

 

Ana-Maria Crișan

 

Cristiana-Alexandra Didilescu

 

Elena Ivănușcă

 

Florica Daniela Moisuc

 

Alexandrina Moldovan (Bucur)

Iuliu Pop-Andrieș

 

Petronela Stiopu

 

Mioara Topor

 



Promoţia 2009


Actorie:

1. Avrămuţ Diana-Florina 

2. Bianchin Maria-Gabriela 

3. Codreanu Simona 

4. Donisă Cristina-Loredana 

5. Marocico Adrian-Sergiu 

6. Sula Veronica


Teatrologie:

1. Antal (Jánosi) Maria Magdalena 

2. Donisă Cristina-Loredana 

3. Fabian Renata Diana

4. Gâlea Ana-Maria Cristina 

5. Pop Irimie Pompei 

6. Sadaguschi Mirabela Iuliana 


Regia spectacolului contemporan – Masterat:

1. Bojan Cristian 

2. Bortă (Cazan) Luminiţa 

3. Grecu Iulia 

4. Lemnaru Daniela 

5. Pop Irimie Pompei 

6. Roman Ionel-Ovidiu 

7. Szabo Ivona Giorgiana 

8. Topuzu Liviu 

9. Velicu Emil 


Pedagogie muzicală: 


1. Brădescu Ovidiu

2. Conţ Claudiu 

3. Diaconescu Cosmin-Costel,  

4. Giurcă Gabriel Nicolae

5. Moldovan Alex-Elek

6. Paraschiv Ioan 

7. Rad Erzsébet Laura

8. Szekely Roxana 

9. Stuparu Claudiu Adrian

10. Rusu Anda

11. Dorca Lorena


 

 Promoţia 2010



Actorie:

1. Bagoşi Gabriela Simona

2. Chelaru Răzvan Andrei 

3. Crişan Oana Lorena

4. Dănilă Nicoleta 

5. Eremei Raluca 

6. Gherghe Andrei-George 

7. Lupu Cristina 

8. Mihăilă Emil Dănuţ 

9. Pantea Mihai Luchian 

10. Pop Andreea Monica 

11. Prodan Paula

12. Silaghi Bogdan Mirel

13. Stanciu Alin Florin 

14. Strete Claudiu Radu

15. Tărăboanţă Iustina


Păpuși-marionete:

1. Bodi Adriana Cristina

2. Dorobanţu Sorin 

3. Olsanschi Roxana

4. Pop Amalia

5. Popescu Adelina Elena

6. Roman Lenuţa 

7. Scorţeanu Elena


Arta actorului - Masterat Bologna:

1. Coroiu Ovidiu-Sebastian

2. Frânceanu Claudiu-Alexandru 

3. Gafton Daniela-Alexandra 

4. Socol Paul 

5. Vasiniuc Florin-Tiberius


Regia spectacolului contemporan - Masterat:

1. Blaga Laurenţiu

2. Bonţa Ingrid-Anamaria

3. Budileanu Rareş

4. Chirilă Cătălin-Lucian

5. Efremov Olga

6. Panaitescu Mihai

7. Pavel Constantin Alexandru

8. Pintilei Mihai

9. Vântu Mihai Ciprian

10. Vintilă Simona Gabriela


Vorbire și limbaj în artele spectacolului - Masterat:

1. Jabeniţan Stanca

2. Muntean Elena Teodora

3. Nedelea Ionela Lucreţia

4. Neghină Emil Cătălin

5. Toma Cristina Laura


Pedagogie muzicală:

1. Chiorean Mihai Gabriel

2. Dan Cristian

3. Lăcătuş Kinga Timea

4. Loloiu Gheorghe

5. Pop Carmen Alina

6. Rău Dan


Promoţia 2011


Actorie:

1. Cheteleş Gheorghe-Ştefan 

2. Chico-Vlad Sorin

3. Chiran Andrei-Alexandru

4.  Galan Oana 

5. Holobuţ Elena Bianca

6. Olaru Ionuţ Cristian 

7. Tudosie Constantin Radu


Teatrologie:

1. Dicu Lidia 

2. Kanyaró Zsuzsanna Ágnes

3.  Pogăceanu Alina 

4. Stoica Andreea-Doiniţa


Arta Actorului:

1. Avrămuţ Diana-Florina

2. Codreanu Simona-Mihaela 

3. Corrales -Oconitrillo Jenniffer-Brigitte

4. Iuşan Cristina-Maria

5. König Mihaela–Cristina

6.  Nistor Silviu 

7. Sula Veronica 

8. Turtureanu Diana


Arta Regizorului:

1. Corrales-Oconitrillo Jenniffer-Brigitte 

2. Enache Iulian 

3. Lupoian Marius-Florin


Scriere Dramatică:

1. Marian Roxana-Simona 

2. Pântice Roxana-Magdalena 

3. Pâzgu  Alexandra-Maria

4. Mihai Mihaela-Florina 

5. Neghină Emil-Cătălin 

6. Pintilei Mihai


Teatrologie. Impresariat artistic:

1. Sadaguschi  Mirabela–Iuliana

2.  Vultur  Ciprian–Laurenţiu


Pedagogie Muzicală:

1. Bucşa Ovidiu 

2. Notăraş Ioan Daniel 

3. Precub Mircea-Cristian 

4. Raţiu Nicolae Valentin 

5. Răulea Ioan Lucian 

6. Szabó Carmen Dana




 


 


 
SECȚIA MAGHIARĂ


 
INSTITUTUL DE TEATRU "SZENTGYÖRGYI ISTVÁN" - Cluj-Napoca

 

Promoţia 1950 
Actorie:
Borsos Barna, Faluvégi Lajos, Finna Rózsa, Harag György, Horváth Béla, Kocsis Ilona, László Gerõ, Kiss Albert, Lohinszky Loránd, Lukács Éva, Moldván István, Orosz Lujza, Sárközy Júlia, Szekernyés Gizella, Tanai Bella, Török József

 

Promoţia 1951 
Actorie:
Ambrus Vilmos, Bányai Éva, Bányai Mária, Bisztray Mária, Ferenczy Annamária, Lázár Erzsébet, Nemes Sándor, Vajda Éva

 

Promoţia 1952
1. Actorie:
Csorba András, Erdõs Irma, Ille Ferenc, Kapusi Mária, László Katalin, Nemes Katalin
2. Regie:
Gergely Géza, Harag György, Jánosházi György, Karda László*

 

Promoţia 1953
1. Actorie:
Acs Alajos, Bán Anna, Cseresznyés Gyula, Csiki András, Diószeghy Iván, Elekes Emma, Kiss Imre, Köllõ Béla, Kozma Lajos, Krasznai Paula, Nagy Izabella, Nagy József, Vándor András, Soós Angela, Tompa Attila, Török István, Toduţiu Gyula, Wohl Éva Katalin
2. Regie:
Bereczki Péter, Békési Julianna, Farkas István, Szabó József*

 

Promoţia 1954
1. Actorie
Barkó György, Berecki Júlia, Földes László, Pásztor János, Petruca István, Puhala Ernõ, Schaazer Richárd, Szabó Károly, Taar László, Taub János, Tirnován Emília, Tóth Erzsébet
2. Regie
Czompók Mihály, Farkas (Marosi) Ildikó, Kóra Ilona*, Szeikovits Teréz, Szombati Gille Ottó
* Si-a terminat studiile Tn Moscova. 

 

 

 

INSTITUTUL DE TEATRU "SZENTGYÖRGYI ISTVAN" - Târgu-Mureş
Promoţia 1955
1. Actorie
Ebergényi Tibor, Gyarmathy István, , Jánó János, Nagy Imre, Palóczy Frigyes, Peris Teréz, Rácz Béla,  Rindt Rudolf, Szamossy Kornélia, Szigeti Tibor, Tulogdy Béla, Zsoldos Arpád
2. Regie
Budu Marius**,  Hunyady András**
** Din 1954 şi-a continuat studiile la Bucureşti, apoi şi-a dat licenţa la Târgu-Mureş
Promoţia 1956
Adleff Ingeborg, Fábián Ferenc, Sinka Károly, Szabó Lajos, Török Katalin

 

Promoţia 1957
Balla Miklós, Borbáth Éva, Kocsmáros Jenõ, Molnár Gizella, Varga Vilmos, Vitályos Ildikó

 

Promoţia 1958
Balogh Éva, László Károly, Szamosközi László, Tóth Tamás

 

Promoţia 1959
Farkas Ibolya, Ferenczy István, Herczeg Rozália, Laczó Gusztáv, Makra Lajos, Mózes Erzsébet, Székely Anna, Székely Ferenc

 

Promoţia 1960
Bathó Ida, Bács Ferenc, Boér Ferenc, Kataró (Kõfalvi) István, Magyari Gergely

 

Promoţia 1961
Bósy Anna, Czikéli László, Dehel Gábor, Fülöp Klára, Gál Ernõ, Halasi Erzsébet, Illyés Kinga, Kõmuves Balázs, Péter Agnes, Péterffy Gyula, Péterffy Lajos

 

Promoţia 1962
Ferenczy Csongor, Kakassy Agnes, Kakuts Agnes, Kisfalussy Bálint, Papp (Kolozsvári) Zoltán, Nemes Levente, Vértes József

 

Promoţia 1963
Biluska Annamária, Darvas László, Kiss (Seprõdi) Attila, Kis Erzsébet, Kocsis Antal, Nagy Réka,Visky Arpád

 

Promoţia 1964
András Gyula, Egri József, Héjja Sándor, Katona Éva, Kõmuves Mihály, Orbán Károly, Réthy Arpád

 

Promoţia 1965
Bányai Irén, Botár Endre, Fülöp Ildikó, Higyed Imre, Krausz (Kuti) István, Krizsovánszky Szidónia, Madár (Gingilescu) Livia, Mihály Pál, Nagy Dezsõ, Oss Enikõ, Stief Magda, Vásárhelyi Katalin, Vitályos András

 

Promoţia 1966
Bodó Zoltán, Borbáth Júlia, Dobos Imre, Flórián Antal, Miske László, Rajhona Adám, Székely M. Éva, Szélyes Imre, Szõke István, Toszó Ilona

 

Promoţia 1967
Bartis Ildikó, Bratescu János, Kiss (Törék) Ildikó, Mátray László, Sebõk Klára, Siklódy Elemér, Técsy Sándor, Tóth-Páll Miklós

 

Promoţia 1968
Bálint Márta, Bogdán Tibor, Borbáth Ottilia, Csergõffy László, Gyõry András, Jancsó Miklós, Kincses Elemér, Kovács Lenke, Laczi Papp Márton, Rácz Mária

 

Promoţia 1969
Adám Erzsébet, Benczédi Sándor, Czintos József, Csíky Ibolya, Dengyel Iván, Geréb Attila, Márton Erzsébet, Schüle Mária, Vajda István, Zongor István

 

Promoţia 1970
Balogh András, Czegõ Teréz, Hajdú Géza, Koszta Gabriella, Szurd Ildikó

 

Promoţia 1971
Gócz Mihály, Kovács Éva, Szugyiczky István, Varga Tibor, Veress László, Wellmann György, Znorovszky Ildikó

 

Promoţia 1972
Acs Tibor, Bokor Ildikó, Gáspár Marietta, Kárp György, Kátó Sándor, Szabó Éva, Szabó Mária, Szepesi Katalin, Tamás Simon

 

Promoţia 1973
Albert Júlia, Bálint Péter, Bogdán István, Gábos Katalin, Katona Károly, Méhes Katalin, Nászta Katalin, Nemes Kálmán, Sata Arpád, Zalányi Gyula

 

Promoţia 1974
1. Actorie
Balázs Éva, Kovács Katalin, Nagy László, Pusztai Edit, Simon András, Simon Gábor 
2. Regie
Kincses Elemér, Tömöry Péter, Vajda István

 

Promoţia 1975
Abrahám Irén, Csoma Judit, Györffy András, Mezei Mária, Piroska Klára, Szabó Lajos, Vass András

 

Promoţia 1976
Bicskey István, Daróczy Zsuzsa, Hunyady László, László Zoltán, Szabó Zoltán, Szász Enikõ, Szélyes Ferenc, Váli Zita

 

Promoţia 1977
Fülöp Zoltán, Kilyén Ilka, Lukácsy Katalin, Nemes Péter, Tóth György, Várady Mária

 

Promoţia 1978
Darkó István, Dukász Péter, Parászka Miklós, Szilágyi Enikõ, Török András, Vajda Zsuzsa

 

Promoţia 1979
Dávid Sándor, Diószeghy Iván, Gáspár Imola, Major Olga, Márton Arpád, Meister Éva, Rácz Mária, Takács Antal

 

Promoţia 1980
István Márta, Keresztes Sándor, Meleg Vilmos, Miklós Tamara, Panek Katalin, Tatai Sándor, Zakariás Klára

 

Promoţia 1981
Bessenyei István, Debreczi Kálmán, Fábián Enikõ, Fekete Károly, Gáll Annamária, Papp Éva, Szentmiklósi József

 

Promoţia 1982
Incze Ildikó, Kalamár György, Kilyén László, László Attila, Rozsnyai Júlia, Szabó Ildikó

 

Promoţia 1983
Ander Zoltán, Körösi Csaba, Lõrincz Agnes, Marosi Péter, Molnár Júlia, Rekita Rozália, Salat Lehel

 

Promoţia 1984
Bartha Enikõ, Bereczky Péter, Bíró József, Darkó Éva, Nagy István, Sütõ Udvari András, Topai Éva

 

Promoţia 1985
Adorján Zsuzsa, Csapó György, Gazda Zoltán, Kovács Enikõ, Lõrincz Erika, Medgyesfalvy Sándor, Tóth Tamás József

 

Promoţia 1986
Koncz István, Szász Anna, Székely Melinda

 

Promoţia 1987
Buzogány Márta, Fekete István, Majorán József Attila, László Zsuzsa, Sebesi Karen Attila

 

Promoţia 1988
Bács Miklós, Firtos Edit, Gáspárik Attila
 
Promoţia 1989
Buzogány Béla, Földes Bathó Katalin

 

Promoţia 1990
István István, Rappert Gábor
 
Promoţia 1991
Kovács Levente jr., Somody Hajnal

 

 

 

ACADEMIA DE ARTĂ TEATRALĂ - Târgu-Mureş
Promoţia 1992
Demeter András, Hatházi András, Póka Csilla

 

Promoţia 1993
Fülöp Beáta, Gyéresi Júlia, Lázár Márta, Madarász K. Lóránt, Matolcsi Ferenc
 
Promoţia 1994
Actorie:
Balázs Attila (Timişoara), Bandi András Zsolt (Timişoara), Bogdán Zsolt (Cluj-Napoca), Csiszér Lajos (Budapest), Csutak Réka (Cluj-Napoca), Fodor Nagy Piroska (Târgu-Mureş), Bob Fülöp Erzsébet (Târgu-Mureş), Gajzágó Zsuzsa (Sfântu Gheorghe), Kardos Róbert Máriusz (Oradea), Mátyás Zsolt (Timişoara), Szikszai Rémusz (Budapest), Tordai Tekla (Cluj-Napoca)

 

Promoţia 1995
1. Actorie:
Dunkler Róbert (Odorheiu-Secuiesc), Fekete Júlia, Finczinszky Andrea (Odorheiu-Secuiesc), Giacomello Roberto (Miercurea Ciuc), Harsányi Zsolt (Târgu-Mureş), Henn János (Târgu-Mureş), Sajnár György, Sarkadi Zoltán, Sólyom Katalin, Szõcs Erika (Budapest), Varga Erika (Budapest), Váta Loránd (Sfântu-Gheorghe)
2. Regie:
Barabás Olga (Târgu-Mureş), Bocsárdi László (Sfântu-Gheorghe), Kövesdy István (Târgu-Mureş), Rusz Mónika (Paris)

 

Promoţia 1996
1. Actorie:
Cziprián Mónika, Fazakas Géza (Szeged), Gajdó Delinke (Satu Mare), Gál Agnes (Satu Mare), Kulcsár Attila (Nyíregyháza), László Zsuzsa (Satu Mare), Lehoczky Andrea (Budapest), Lõrincz András Ernõ (Miercurea Ciuc), Nagy Orbán (Satu Mare), Ráduly Katalin (Budapest), Sebestyén Aba (Târgu-Mureş)
2. Regie:
Nagy Olga (Satu Mare) , Pápai Márta (Viena)

 

Promoţia 1997
Actorie:
Bartha Boróka (Gheorghieni), Béres Günther Attila (Budapest), Bocskor Lóránt (Budapest), Domokos László (Budapest), Fazakas Júlia (Budapest), Gyõry András (Budapest), Kátai István (Budapest), Kovács Agnes (Budapest), Ozsváth Noémi, Simon Andrea (Budapest), Viola Gábor (Budapest)

 

 

 

UNIVERSITATEA DE ARTĂ TEATRALĂ - Târgu-Mureş
Promoţia 1998

Actorie: 
Antal Ildikó (Târgu-Mureş), Csatlós Lóránt (Oradea), Márton Gyöngyi, Márton Lóránt (Sfântu Gheorghe), Mihály Csaba, Nagy Csongor (Satu Mare), Tompa Klára (Târgu-Mureş)

 

Promoţia 1999
1. Actorie:
Csíky Csengele (Miercurea Ciuc), Fazakas Ernõ, Ferenczi Gyöngyi (Sfântu-Gheorghe), Kézdi Imola (Cluj-Napoca), Kosztándi Zsolt (Miercurea Ciuc), Márdirosz Agnes (Miercurea Ciuc), Mátray László (Sfântu-Gheorghe), Nagy Dorottya (Târgu-Mureş), Simon Mátyás, Török Illyés Orsolya (Budapest)
2. Teatrologie:
Ari-Nagy Barbara (Budapest), Bálint Ildikó (Târgu-Mureş), Király Kinga  Júlia (Budapest), Kovács István

 

Promoţia 2000
1. Actorie:
Benõ Kinga (Sfântu-Gheorghe), Diószegi Attila (Sfântu-Gheorghe), Fazakas Misi (Sfântu-Gheorghe), Katona László (Budapest), Kiss Csaba (Oradea), Kozma Attila (Miercurea Ciuc), Márkó Eszter (Budapest), Moldován Orsolya (Târgu-Mureş), Szabó Enikõ (Miercurea Ciuc), Varga Mária Magdolna
2. Teatrologie:
B. Fülöp Erzsébet (Târgu-Mureş), Fazakas Attila, Molnár Enikõ (Târgu-Mureş)

 

Promoţia 2001
1. Actorie:
Berekméri Katalin (Târgu-Mureş), Darabont Mikold (Pécs), László Csaba (Târgu-Mureş), Nagy Alfréd (Sfântu-Gheorghe), Ördög Miklós Levente (Târgu-Mureş), Péter Hilda (Cluj-Napoca), Szabadi Nóra (Târgu-Mureş), Szabó Eduárd (Gheorghieni), Zayzon Zsolt (Pécs)
2. Teatrologie:
Balási András (Târgu-Mureş), Czegõ Csongor (Sfântu-Gheorghe), Pávai Csanád (Budapest), Sántha Agnes (Târgu-Mureş)

 

Promoţia 2002
1. Actorie:
Barabás Botond (Szolnok), Csernyey Rudolf, Dálnoky Csilla (Miercurea Ciuc), Éder Enikõ (Timişoara), Fóriss Emese (Satu Mare), Gecse Noémi (Budapest), László Attila (Timişoara), Lung Zsolt (Miercurea Ciuc), Molnos András (Timişoara), Simon Tünde, Szucs Ervin (Cluj-Napoca), Tamás Boglár (Gheorghieni)
2. Teatrologie:
Budaházi Attila (Miercurea Ciuc), Czirják Arpád, Fehér Csaba (Târgu-Mureş), Kovács Imola

 

Promoţia 2003
1. Actorie:
Bartha Zsuzsanna, Baricz Imre, Incze Ferencz Tamara, Gál Gyula (Satu Mare), Kicsid Gizella (Sfântu-Gheorghe), Kiss Attila (Timişoara), Kocsis Gyula (Oradea), Kolcsár József (Sfântu-Gheorghe), Márton Eszter Naomi (Miercurea Ciuc), Szász Krisztina (Odorheiu Secuiesc), Újhelyi Kinga Júlia (Debrecen), Veress Albert (Miercurea Ciuc), Zsigmond Éva Beáta (Miercurea Ciuc)
2. Teatrologie:
Andrészek István (Londra), Csergõffy Judit (Budapest), Gergely Agnes Anna (Budapest),  Horváth Beáta (Târgu-Mureş), Novák Erzsébet (Bucureşti)

 

Promoţia 2004
1. Actorie:
Bálint Éva (Gheorghieni), Benczédi Eszter, Borcsa Bodolai Balázs (Cluj-Napoca), Bokor Barna (Târgu-Mureş), Boldizsár Emõke (Sibiu), Boros Mária (Gheorghieni), Botos Bálint, Buzási András (Cluj-Napoca), Györffy András (Kecskemét), Magyari Tekla (Odorheiu Secuiesc), Oláh Anna, Papp Anita (Budapest), Sorbán Csaba (Kecskemét), Tamás Kinga (Odorheiu Secuiesc), Tankó Erika (Timişoara), Téglás István (Bucureşti)                     
2. Teatrologie:
Barabás Piroska, Fekete István, Kereskényi Hajnal (Satu Mare), Király István (Târgu-Mureş), Máthé Erika, Nagy Andrea, Nagy Botond (Târgu-Mureş), Nagy B. Sándor  (Sfântu-Gheorghe), Szigeti Réka

 

Promoţia 2005
Színész szak:
Ababi Csilla (Oradea), Balla Szabolcs (Cluj-Napoca), Kõrössy Csaba, Kroó Adám (Odorheiu Secuiesc), Lõrincz Rita (Timişoara), Meszesi Oszkár (Târgu-Mureş), Péter Attila Zsolt (Satu Mare), Tollas Gábor (Târgu-Mureş)

 

Promoţia 2006
1. Actorie:
Antal Csaba (Gheorghieni), Csíki  Hajnal (Târgu-Mureş), Erdei Gábor (Sfântu-Gheorghe), Kelemen Barna (Târgu-Mureş), Korpos András (Târgu-Mureş), Kovács Botond (Târgu-Mureş), Magyarosi Imola (Sfântu-Gheorghe), Máthé Rozália (Târgu-Mureş), Nagy Sándor (Miercurea Ciuc), Ruszuly Éva (Sfântu Gheorghe), Tóth Arpád   
2. Regie:
Csurulya Csongor (Odorheiu-Secuiesc), Harsányi Zsolt (Târgu-Mureş), Király István (Târgu-Mureş), Kovács István, Patkó Éva (Odorheiu-Secuiesc), Szilágyi Emese, Török Viola (Târgu-Mureş)
3. Teatrologie:
Balog László (Miercurea Ciuc), Csép Zoltán (Târgu-Mureş), Farkas Bârsan Zsuzsa (Târgu-Mureş),  Kulcsár Andrea (Târgu-Mureş), László Ottília, Novák Ildikó (Târgu-Mureş)

 

 

 

Promoţia 2007
1. Actorie:

 

Barabási Hajnalka, Gáll Katalin, Herman Ferenc-Attila, Jakab Orsolya, Márton Réka, Pál Bíborka, Pál Hunor, Porzsolt Erzsébet, Sajó Norbert, Szilágyi Ágota-Blanka, Varga Márta
2. Actorie-Mânuitor de păpuși și marionete:

 

Bartha (Nagy) Gyöngyvér, Gönczi Katalin-Réka, Nagy (Lázár) József-Győző, Szőlősi - Pénzes Szilárd

 

3. Regie:

 

Harsányi Zoltán-Zsolt
4. Teatrologie:

 

Baczoni Csongor, Kádár-Dombi Katalin, László Ottilia, Papp Ida Júlia, Tatár Ágota, Török Orsolya, Turoczki Emese

 

 

 

Promoţia 2008
1. Actorie: 
Barabás Réka, Bartha László-Zsolt, Bilibok Attila, Faragó Zénó, Fekete Krisztina-Irma, Kolozsi-Borsos Gábor, Kósa Boglárka, Nagy Antal, Vajda Gyöngyvér

 

2. Actorie-Bologna:

 

Derzsi Dezső, Fekete Zsolt-Sándor, Fekete Réka Thália, Gecse Ramona, Koncz Andrea, Kovács Annamária, Orbók Áron, Szabó Tibor András

 

3. Actorie-mânuitor de păpuși și marionete

 

Deák Réka, Halmágyi Éva, Páll Anikó-Katalin, Páll-Gecse Ákos
4. Teatrologie:
Adorján Beáta, Csizmadia Imola, Fülöp (Árus) Katalin, Iodi Renata Lenuta, Kis Rita Erzsébet, Nagy Sándor, Szép Elisabeta

 

5. Pedagogie muzicală:

 

Bak Erzsébet, Benedek Tibor-Magor, Bereczki Tollas László, Kelemen Mária, Mihály Júlia Sarolta, Ráduly Zsófia, Strausz Imre István, Szilágyi Mihály

 

6. Pedagogie muzicală - Bologna:

 

Barabási Gyöngyi, Bőr Gyula, Domahidi Árpád, Dull János, Kőmíves Enikő, Kocsis Csongor-Zsolt, Márton Emőke, Mezei Ildikó, Nagy Levente, Nemes Enikő, Rend Tamás, Ugron Noémi-Andrea

 

7. Masterat - Vorbire și limbaj în artele spectacolului

 

Prezsmer Laura Boglárka, Szabó Emese Tünde

 

 

 


Calendar

© copyright UAT 2017
created by Smartsoft