Navigator
Porti deschise la Universitatea de Arte
2011-02-17

Marți, 15  februarie 2011, ora 17.00 – 20 februarie 2011

Expoziție lucrări - anul I, anul II Scenografie - Eveniment artistic, anul I Regie
Locul: Foaier Teatrul Studio
Tutore: Lect.univ.dr. Judit Dobre

                     
Vineri, 18 februarie  2011, ora 19.00

GAIȚELE de Al. Kirițescu, regia: Lect.univ.dr. Daniela Lemnaru – masterat Arta actorului – anul II
Locul: Teatrul Studio


Sâmbătă, 19 februarie 2011, ora 11.00

ARTELE SPECTACOLULUI – ACTORIE, ANUL II
Tutori: Lect.univ.dr. Daniela Lemnaru, Asist.univ.dr. Liviu Topuzu
Locul: Sala 22

Pelicanul – A.Strindberg

Frederick – Vasile Popescu
Gerda –Emilia Radu
Axel - Claudiu Banciu
Elize - Ioana Cheregi

Cerere în căsătorie – A.P.Cehov


Stepan Stepanici – Sergiu Fîrte
Ciubucov – Iulian Săsăran
Natașa – Gabi Pascaru


Trei surori

Mașa – Ioana Gheregi
Irina – Amelia Toaxen
Olga – Florina Ghergu
Verșinin- Claudiu Banciu
Natașa –Mădălina Grigoriu
Andrei –Popescu Vasile
Cebutîkin- Adelin Ilie

Sâmbătă, 19 februarie 2011, ora 17.00

ARTELE SPECTACOLULUI – ACTORIE, ANUL III
Tutori: C.d.a Monica Ristea,  Asist.univ.dr. Liviu Topuzu
Locul: sala 35

Joc
B: - Andrei Chiran
F1: - Maria Roiban
F2: - Oana Galan


Sâmbătă, 19 februarie 2011, ora 18.00

ARTELE SPECTACOLULUI – ACTORIE, ANUL III
Tutori: C.d.a Monica Ristea, Asist.univ.dr. Liviu Topuzu
Locul: sala 35

Scaunele

Bianca Holobuț
Oana Galan
Maria Roiban
Radu Tudosie
Andrei Chiran

 

 

Sâmbătă, 19 februarie 2011, ora 19.00

ARTELE SPECTACOLULUI – ACTORIE,  ANUL I
Conf.univ.dr. Lelia Albu
Locul: sala 34

Sâmbătă, 19 februarie 2011, ora 20.00

ARTELE SPECTACOLULUI – ACTORIE, ANUL III
Tutori: C.d.a Monica Ristea, Asist.univ.dr. Liviu Topuzu
Locul: sala 35

Delir în doi

El: Radu Tudosie
Ea: Bianca Holobuț


Duminică, 20 februarie 2011, Ora 11.00

ARTELE SPECTACOLULUI – PĂPUȘI-MARIONETE, ANUL II
Tutore: C.d.a. Alexandrina Bucur
Locul: sala 3/ III


Duetul pisicilor de Rossini

Brigitta Lorena Barazsu 
Cristina-Maria Cozocea
Maria-Mirabela Valea 


Menuet

Brigitta Lorena Barazsu 
Cristina-Maria Cozocea
Maria-Mirabela Valea

 


Duminică, 20 februarie 2011, Ora 12.30

ARTELE SPECTACOLULUI – COREGRAFIE, ANUL I
Tutore: Cristina Marocico

Oră deschisă - Jazz (sala 22)

MIHAI VASILE BLOJ 
ALEXANDRU CHIȘ 
SILVIU FECHETE 
MONICA  ANGELA MOLDOVAN 
IONUȚ-CLAUDIU STIAN 
GARCIA  MARIO VALDELVIRA 

 

Duminică, 20 februarie 2011, ora 17.00

ARTELE SPECTACOLULUI – REGIE, ANUL II
Tutore: Marius Oltean

 

Neînțelegerea, de Albert Camus, regia Nicu Grama – sala 31

Mama – Bianca Holobuț
Jan- Claudiu Banciu
Martha – Emilia Radu
Bătrânul servitor – Nicu Grama


Duminică, 20 februarie 2011, Ora 20.00

ARTELE SPECTACOLULUI – COREGRAFIE, ANUL I
Tutore: Cristina Marocico, Andras Lorand

Coregrafie pe scenă (sala Studio)


MIHAI VASILE BLOJ 
ALEXANDRU CHIȘ 
SILVIU FECHETE 
MONICA  ANGELA MOLDOVAN 
IONUȚ-CLAUDIU STIAN 
GARCIA  MARIO VALDELVIRA 

Calendar

Azi este ziua lor!
Strausz Imre István
Absolvent: Facultatea de Muzica
Specializarea: Pedagogie muzicala
Sectia Maghiara
Data nasterii: 1983-04-27
© copyright UAT 2017
created by Smartsoft