Navigator
REZULTATE ADMITERE
2008-09-19

LISTA CANDIDAȚILOR ADMIȘI

în urma examenului de admitere, sesiunea septembrie 2008

 

Studii universitare de licență

 

Secția română

Specializarea TEATROLOGIE - rezultate finale:

 

Admiși pe locuri bugetate:

1. Sabadoș Sabin

2. Pogăceanu Alina

3. Bistricki Florin Ștefan

4. Stoica Andreea-Doinița

5. Kanyaró Zsuzsanna-Ágnes

6. Dicu Lidia

7. Mureșan Emil

 

Specializarea PEDAGOGIE MUZICALĂ- rezultate finale:

Admiși pe locuri bugetate: 
1. Jabin Petre
2. Râulea Ioan Lucian
3. Rațiu Nicolae Valentin

4. Notăraș Ioan Daniel

5. Precub Mircea Cristian

6. Szabo Carmen Dana

7. Bucșa Ovidiu

Studii de masterat

(pentru absolvenți de studii universitare de lungă durată, școlarizați cf. Legii 84/1995 republicată)

 

Secția română

Specializarea VORBIRE ȘI LIMBAJ ÎN ARTELE SPECTACOLULUI:

 

Admiși pe locuri bugetate:

1. Bînzaru Radu

2. Toma Cristina Laura

3. Nedelea Ionela Lucreția

4. Neghină Emil Cătălin

5. Jabenițan Stanca

6. Loghin Anca

7. Muntean Elena Teodora

 

Admiși pe locuri cu taxă:

1. Maior Ioana Claudia

2. Popovici Luminița Viorica

3. Tomoroga Georgiana Ligia

 

 

Specializarea REGIA SPECTACOLULUI CONTEMPORAN:

 

Admiși pe locuri bugetate:

1. Bonța Ingrid-Anamaria

2. Blaga Laurențiu

3. Mîndru Cătălin Ștefan

4. Vântu Mihai-Ciprian

5. Panaitescu Mihai

6. Budileanu Rareș

7. Pavel Constantin Alexandru

 

Admis pe loc subvenționat, cu bursă, repartizat pe baza OMECT nr. 4539/2008, în conformitate cu Metodologia de școlarizare a cetățenilor din Republica Moldova:

1. Efremov Olga

 

Admiși pe locuri cu taxă:

1. Bolca Nicoleta Lucreția

2. Chirilă Cătălin-Lucian

3. Vintilă Simona Gabriela

4. Pintilei Mihai

5. Spahiu Dragoș Ionuț

 

STUDII DE DOCTORAT:

Admiși pe locuri bugetate:

1. Béres Attila

2. Buta Árpád

3. Popescu Theodor Cristian

4. Praja Luminița

5. Ristea Monica Voichița

 

Admiși pe locuri cu taxă:

1. Ivănușcă Elena

2. Mihoc Nicolae

3. Militaru Sorin Eugen

4. Sas Marinescu Raluca

5. Dușa Inocențiu Rîndunel

6. Kövesdy István

7. Szaló Réka Mária

8. Székely Melinda Zsuzsanna

 

Secția maghiară: Rezultate


Candidații declarați admiși sunt invitați să-și declare ferm intenția de înscriere până la data de 12 septembrie 2008, la secretariatul universității:

Universitatea de Artă Teatrală Târgu-Mureș

Str. Köteles Sámuel nr.6

Tel/Fax: 0265-266281

E-mail: uat@uat.ro

Calendar

Azi este ziua lor!
Pertea Alina Maria
Absolvent: Facultatea de Teatru
Specializarea: Actorie
Sectia Romana
Data nasterii: 1984-09-23
© copyright UAT 2017
created by Smartsoft